GASTRONOMİ TOPLULUĞU
14. İSTANBUL GASTRONOMİ FESTİVALİ

Festival, Türk mutfağının dünya mutfağı ile entegrasyonunda büyük adımlar atılmasını sağlayan festival ülkemizin genç şeflerine uluslararası  düzeyde yarışma imkânı sağladı.

Festivalin ana mutfak sponsorluğunu Öztiryakiler üstlendi ve yarışma alanında 23 ayrı profesyonel mutfak istasyonu ile 3 kişinin aynı anda yarışabildiği profesyonel bir pizza mutfağı kurdu. 

Öztiryakiler Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tahsin Öztiryaki, dünyaya açılma noktasında büyüyen Türk mutfağı ve Türk turizmi için yapılan bu tarz organizasyonların çok etkili olduğunu belirtirken, "Dünya tatları ile yerel mutfağımızı aynı çatı altında sunan dünyanın dört bir tarafından gelen pırıl pırıl genç şefler görüyoruz. 

İstanbul Mutfak Günleri, Türkiye ve dünya gastronomi sektörüne yeni şefler kazandırırken Türk mutfağının dünyada daha çok tanınması için önemli bir görev üstleniyor. Biz de firma olarak şeflerimizin ve mutfağımızın her zaman yanında olmaya özen gösteriyoruz. Bu atmosferde olup şeflerimizin heyecanına ortak olmak ve destek olmak gerçekten gurur verici. Desteklerimizi sürdüreceğiz" dedi.

Pau Gastronomi Topluluğu olarak üç yarışmacı ile katılım sağladık. Yarışmacı arkadaşalrımız ; Mucahit YENİ, Alara YASAV, Kübra KIRBAÇ üç bronz madalya alarak başarılı bir performans sağladılar.
Copyright © 2014 GASTRONOMİ TOPLULUĞU - Her Hakkı Saklıdır.
Pamukkale Üniversitesi / DENİZLİ
Tel:   Fax:   E-mail: paugastronomi@gmail.com