GASTRONOMİ TOPLULUĞU
Haftanın Kitabı - Mutfak Sırları

                                     MUTFAK SIRLARI

                                       aşçılık dünyasından mahrem maceralar

 

 

 

Yazar: Anthony Bourdain

Çevirmen.:Dost Körpe

Yayınevi:Oğlak Yayıncılık

Sayfa Sayısı:296

Baskı Yılı:2014

Dili:Türkçe

 

Okumak istediğim kitaplardan birisi işte bu...Kitabı okumadağım için yorum yapamdan direk özet kısmını paylaşacağım ;

 

"Aşçıları üç alt kategoriye ayırabilirim: Sanatçılar, sürgünler, kiralık askerler."

New York'un ünlü şeflerinden Anthony Bourdain'in "Mutfak Sırları - Aşçılık Dünyasından Mahrem Maceralar" kitabının 4. baskısı kitapçılarda ve internet satış noktalarında!

Anthony Bourdain, televizyon yıldızı olmadan önce, seks, uyuşturucu, küçük kaçamaklar, aşçılara özel küfürlü jargon ve Fransız mutfağıyla geçen 25 yılını anlatmaya karar verince ortaya "Mutfak Sırları" çıktı.

Bourdain, bir yıldız şef olmanın öyle kolay olunamayacağını, aşçılık dünyasına dair şaşırtıcı sırlar, insan portreleri, dünyanın dört bir yanındaki ünlü ya da ünsüz lokantalar ve o lokantaların mutfaklarında geçirdiği haz ve çılgınlık dolu günlerini, yaşadığı maddi ve manevi acılardan da bahsederek çarpıcı bir biçimde gösteriyor.

"Size restoran dünyasının gizli, karanlık köşelerinden... 'Rom, oğlancılık ve kırbaç' karışımında sarsılmaz bir düzeni ve sinir bozucu bir kaosu barındıran, yüzyıllardır süregelen askeri hiyerarşiye sahip bir alt kültürden söz etmek istiyorum.

(...) Okuyucuların profesyonel düzeyde gerçekten güzel yemekler yapmanın hazlarını biraz olsun kavramalarını istiyorum."
(Tanıtım Bülteninden)


Copyright © 2014 GASTRONOMİ TOPLULUĞU - Her Hakkı Saklıdır.
Pamukkale Üniversitesi / DENİZLİ
Tel:   Fax:   E-mail: paugastronomi@gmail.com